Moje książki

Nowość - pakiet 5 książek

Pakiet pięciu książek w jednej dobrej cenie! 

- Miasto gangów. Ukryte światy Rio de Janeiro

- Legionista

- Zasady wojny

- Uciekinier w twardej okładce

- Książę w twardej okładce

Wszystkie książki z dedykacją na życzenie

99,00

Pakiet pięciu książek

Wkrótce dostępna
przeczytaj fragment

Miasto Gangów

Ukryte światy Rio de Janeiro

Z Paragwaju jadą karabiny i tony marihuany. Spod peruwiańskich Andów kokainowa pasta, a z dżungli Boliwii i Kolumbii czysta kokaina. Transporty lecą awionetkami, płyną łodziami i jadą w ciężarówkach, dniem i nocą, i na końcu spotykają się w miejscu zwanym „cudownym miastem”: Rio de Janeiro.

Prawdziwe Rio to zaułki faweli władane przez narkotykowe gangi. To zasady trafiku których trzymasz się, aby przetrwać. To policjanci motywowani korupcją i brutalnością, paramilitarne mafie, politycy sterujący zakulisowymi układami. To dzieci idące do szkoły kryjąc się przed kulami. A obok tego wszystkiego karnawał, atmosfera wiecznej zabawy, życie dniem.

39,90

292 strony

miękka oprawa

Wkrótce dostępna
przeczytaj fragment

Legionista

Na początku lat 80. Paweł uciekł z Polski przez zieloną granicę na Zachód. Włóczył się po Europie. W końcu wstąpił do Legii Cudzoziemskiej. W jej szeregach awanturniczy Polak znalazł swój dom. W twardej służbie odnalazł drogę, której zawsze szukał.

Dziesięć lat później wiedziony nagłym impulsem przyjeżdża na urlop do Polski. To, co ma być nawiązaniem kontaktu z dawno niewidzianymi bliskimi zapoczątkowuje wydarzenia, które sprowadzą go do owładniętego wojną afrykańskiego kraju, gdzie będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości.

24,90

216 stron

miękka oprawa

Wkrótce dostępna
przeczytaj fragment

Biały szlak

Reportaże ze świata wojny kokainowej

Mroczne oblicze Ameryki Łacińskiej. Ukryta wojna, w której giną rokrocznie dziesiątki tysięcy ludzi i wielki biznes przynoszący miliardowe zyski.

Od gór Boliwii, przez fawele Rio i kolumbijskie ziemie bezprawia po pustynie północnego Meksyku. Dżungle i slumsy, komunistyczna guerilla i paramilitarne szwadrony śmierci, biznesmeni w luksusowych willach i pierwszoligowi płatni zabójcy. Ciężkie worki gotówki zmieniające właścicieli i strzelaniny w centrach miast. Witamy w świecie wielkiej desperacji, wielkich pieniędzy i wielkiego strachu. To typowe obrazki na wojnie o której tak mało się słyszy.

45,00

440 stron

twarda oprawa

chwilowy brak produktu
przeczytaj fragment

Krew wojowników

tom I: Uciekinier

Młody polski rycerz wpada w konflikt z magnatami. Zostaje skazany na śmierć, lecz tuż przed wykonaniem wyroku ucieka. Staje się bezdomnym wygnańcem. Cały jego majątek to koń, miecz i wojenne doświadczenie. Wędruje od kraju do kraju, nigdzie nie mogąc zagrzać miejsca.

Walczy, kocha, zdobywa i traci. Będą go nazywać błędnym rycerzem, kondotierem, a wreszcie konkwistadorem. Straceńcza droga doprowadzi go do Hiszpanii, gdzie będzie odkupywał swe grzechy walką z Maurami, a potem do Nowego Świata. Jego historia to pasmo wielkich przygód, ale przede wszystkim - żywy i kolorowy obraz fascynującej epoki w dziejach świata.

32,90

422 strony

twarda oprawa

Wkrótce dostępna
przeczytaj fragment

Krew wojowników

tom II: Książę

Rok 1521, Włochy. Król Francji i Cesarz Niemiec prowadzą grę o władzę nad Italią. Kondotierzy prowadzą legiony najemników do bitew, a przebiegłe i piękne kurtyzany okazują się groźniejsze, niż armie.

Pewien tajemniczy kalabryjski książę dzierży w swojej dłoni sznurki do wielkich wydarzeń. Aby zmienić bieg przeznaczenia, potrzebuje wykonawcy. Wojownika z dalekiej krainy, któremu będzie mógł zaufać... Jarosław Burzyński, polski rycerz-wygnaniec przybywa do Rzymu, stolicy Państwa Kościelnego, które mało jednak ma wspólnego ze świętością. Rzym to miasto zbrodni i tajemnic, podejrzanych interesów, ladacznic, bandytów i zdeprawowanych kardynałów. 

31,90

516 stron

twarda oprawa

Wkrótce dostępna
przeczytaj fragment

Zasady wojny

Podoficer sił specjalnych Robert Tucker po wyrzuceniu z armii dostaje propozycję pracy w Kolumbii. Ma tam dowodzić oddziałem walczącym przeciw partyzantom z FARC, którzy naruszają teren firmy naftowej. Terroryści mają być likwidowani, a ropa płynąć bez przeszkód. Działanie grup antydywersyjnych jest tajne, lecz rząd Kolumbii po cichu je akceptuje. Świat jest zainteresowany wyłącznie tanią ropą z kolumbijskiej dżungli.

Gdy pewnej nocy firmowy samolot znika z radarów nad terytorium rebeliantów, grupa najemników wyrusza z rozkazem znalezienia wraku. Na miejscu okazuje się, że katastrofa została sprowokowana umyślnie, a na grupę ratunkową czeka zasadzka. Myśliwy zamienia się w zwierzynę, a na jaw zaczynają wychodzić niewygodne sekrety firmy naftowej.

29,90

368 stron

miękka oprawa

Wkrótce dostępna
przeczytaj fragment
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności