Regulamin

1. Wydawcą i sprzedawcą książek poprzez platformę www.czeszumski.com jest CL Media

2. Zamówienia można składać przez całą dobę za pomocą platformy na stronie www.czeszumski.com. Zamówienia hurtowe przez klientów prawnych należy realizować przez kontakt emailowy.

3. Informacje zawarte na stronie internetowej sklepu nie są ofertą w rozumieniu art. 66 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku - Kodeks cywilny (dalej: "Kodeks cywilny"), lecz zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego. Klient zostaje powiadomiony o przyjęciu zamówienia do realizacji poprzez otrzymanie wiadomości e-mail na adres podany w formularzu. Jeżeli produkt jest niedostępny lub realizacja zamówienia jest niemożliwa z innej przyczyny, Klient zostanie powiadomiony niezwłocznie o braku możliwości realizacji zamówienia i otrzyma zwrot pieniędzy.

Towar zamówiony i opłacony jest wysyłany na adres wskazany przez Klienta w zamówieniu. Wymagany jest kompletny adres z kodem pocztowym, na który ma być wysłane zamówienie oraz numer telefonu kontaktowego osoby odbierającej przesyłkę. Nie odpowiadamy za przesyłki wysłane na błędny adres, jeśli spowodowane to było podaniem nieprawidłowego adresu przez klienta.

4. Ceny książek zawierają podatek VAT oraz są podane w złotych polskich. Ceny produktów nie zawierają kosztów pakowania i dostawy, jest ona doliczana po wyborze sposobu dostawy w koszyku.

5. Akceptujemy trzy formy płatności, są to:

- bezpośredni przelew bankowy.

- gotówką ("za pobraniem") przy odbiorze od firmy kurierskiej lub na poczcie.

- poprzez system szybkich płatności elektronicznych TPay.

6. Dedykacja autora jest domyślnie wpisywana na osobę zamawiającą. Jeśli książka ma być dedykowana innej osobie, prosimy o wpisanie tej informacji w polu "uwagi". W razie gdy Klient nie życzy sobie dedykacji, należy wpisać stosowną informację.

7. Zamówione książki są wysyłane w ciągu 24 godzin od otrzymania potwierdzenia wpłaty w najbliższy dzień powszedni. Czas dostawy Pocztą Polską wynosi około 1-3 dni. Przesyłki kurierskie zazwyczaj przychodzą kolejnego dnia po wysłaniu. Jeśli zamówienie nie dotarło do Państwa w ciągu 14 dni, prosimy o kontakt.

8. Przy zakupach za sumę ponad 120 złotych klient otrzymuje darmową dostawę kurierem DPD.

9. W niektórych przypadkach związanych z logistyką rodzaj transportu może być zmieniony przez sprzedawcę z wysyłki pocztowej na kurierską. Klient nie ponosi w takim wypadku żadnych dodatkowych kosztów.

10. Nie odpowiadamy za przesyłki nierejestrowane zagubione i/lub uszkodzone. Za czas i jakość dostarczonej paczki odpowiada dostarczyciel. W razie problemów z dostarczeniem przesyłki lub gdy dotrze ona w formie uszkodzonej prosimy o kontakt.

11. Warunki reklamacji: Wysłanie wadliwej książki wraz z dowodem zakupu na adres wydawnictwa.
- W przypadku rozpatrzenia reklamacji na korzyść Klienta, wydawnictwo wymieni reklamowany egzemplarz na pełnowartościowy i odeśle go klientowi na własny koszt. W przypadku braku możliwości wymiany towaru (np. z powodu wyczerpania nakładu), Klient ma prawo odstąpić od umowy, a wydawnictwo zwróci mu całkowitą należność za reklamowany towar w terminie 14 dni. Klient może również – zamiast odstępowania od umowy - żądać stosownego obniżenia ceny. 
Koszt wysyłki reklamowanego towaru zostanie zwrócony Klientowi przelewem na rachunek bankowy podany przez Klienta przy zamówieniu. 

12. Prawo odstąpienia od umowy / zwrot towaru: Zgodnie z treścią Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta - Klient, będący osobą fizyczną który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa w celu niezwiązanym bezpośrednio ze swoją działalnością zawodową lub gospodarczą może w terminie 14 dni od daty odebrania przesyłki od niej odstąpić bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów dostarczenia rzeczy w przypadku, gdy Klient wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż zwykły sposób dostarczenia oferowany przez wydawnictwo.
W celu odstąpienia od umowy Klient powinien złożyć na piśmie oświadczenie o odstąpieniu od umowy wraz z przesłaniem dowodu zakupu, jego kopii lub co najmniej podaniem numeru zamówienia, a następnie niezwłocznie dokonać zwrotu towaru w stanie niepogorszonym do wydawnictwa na adres: CL Media Łukasz Czeszumski, ul. Kurpińskiego 14/23 80-169 Gdańsk

Wydawnictwo niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy, zwróci Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.
CL Media dokona zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodzi się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. 
Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do wstrzymania się ze zwrotem płatności otrzymanych od Klienta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Klienta dowodu jej odesłania, w zależności od tego które zdarzenie nastąpi wcześniej. 
Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. 

13. Dane osobowe: Rejestrując się w systemie CL Media Klient wyraża jednocześnie zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie danych oraz na ich przetwarzanie. Przetwarzanie danych osobowych służy wyłącznie do celów realizacji zamówienia. 
Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133 poz. 883) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich. Dane osobowe przechowywane są i przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zamówienia. Szczegółowe informacje o danych osobowych dostępne są w dziale "Polityka prywatności".
Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, Klienci mają prawo do wglądu do swoich danych osobowych, ich modyfikowania oraz usunięcia. Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych uniemożliwia zrealizowanie zamówienia Klienta. 

14. W sprawie wszelkich zapytań prosimy o kontakt poprzez email ksiazki@czeszumski.com

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności