NOWOŚĆ!

 

 

KREW WOJOWNIKÓW TOM I: UCIEKINIER

 

Początek XVI wieku. Mroczne czasy odchodzącego średniowiecza. Europa szarpana przez wojny religijne, zarazy, okrutnych władców i buntownicze bandy.

Młody polski rycerz wpada w konflikt z magnatami. Zostaje skazany na śmierć, lecz tuż przed wykonaniem wyroku ucieka. Staje się bezdomnym wygnańcem. Cały jego majątek to koń, miecz i wojenne doświadczenie. Wędruje od kraju do kraju, nigdzie nie mogąc zagrzać miejsca.

Walczy, kocha, zdobywa i traci. Będą go nazywać błędnym rycerzem, kondotierem, a wreszcie konkwistadorem. Straceńcza droga doprowadzi go do Hiszpanii, gdzie będzie odkupywał swe grzechy walką z Maurami, a potem do Nowego Świata.

Jego historia to pasmo wielkich przygód, ale przede wszystkim - żywy i kolorowy obraz fascynującej epoki w dziejach świata.

422 strony, format 153 x 212 mm

Cena: 44 zł (wersja dziełowa w twardej okładce z dedykacją autora i przesyłką gratis!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZASADY WOJNY

Łukasz Czeszumski

Podoficer sił specjalnych Robert Tucker po wyrzuceniu z armii dostaje propozycję pracy w Kolumbii. Ma tam dowodzić oddziałem walczącym przeciw partyzantom z FARC, którzy naruszają teren firmy naftowej. Terroryści mają być likwidowani, a ropa płynąć bez przeszkód. Działanie grup antydywersyjnych jest tajne, lecz rząd Kolumbii po cichu je akceptuje Świat jest zainteresowany wyłącznie tanią ropą z kolumbijskiej dżungli.


Gdy pewnej nocy firmowy samolot znika z radarów nad terytorium rebeliantów, grupa najemników wyrusza z rozkazem znalezienia wraku. Na miejscu okazuje się, że katastrofa została sprowokowana umyślnie, a na grupę ratunkową czeka zasadzka. Myśliwy zamienia się w zwierzynę, a na jaw zaczynają wychodzić niewygodne sekrety firmy naftowej.


ISBN 978-83-941355-2-2

Wymiary: 148 na 210 mm, 368 stron, okładka miękka ze skrzydełkami

Cena: 34,90 zł z wysyłką

OPINIE O KSIĄŻCE NA PORTALU Lubimyczytac.pl

 

 

 

 

 

LEGIONISTA

 

Na początku lat 80. Paweł uciekł z Polski przez zieloną granicę na Zachód. Włóczył się po Europie. W końcu wstąpił do Legii Cudzoziemskiej. W jej szeregach awanturniczy Polak znalazł swój dom. W twardej służbie odnalazł drogę, której zawsze szukał.


Dziesięć lat później wiedziony nagłym impulsem przyjeżdża na urlop do Polski. To, co ma być nawiązaniem kontaktu z dawno niewidzianymi bliskimi zapoczątkowuje wydarzenia, które sprowadzą go do owładniętego wojną afrykańskiego kraju, gdzie będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości.

 

OPINIE O KSIĄŻCE NA PORTALU Lubimyczytac.pl

 

ISBN: 978-83-941355-1-5

Wymiary: na 195 na 125mm, 216 stron, oprawa miękka

Cena: 29,90 z wliczoną wysyłką

 

 

 

 

BIAŁY SZLAK. REPORTAŻE ZE ŚWIATA WOJNY KOKAINOWEJ

 

Ten zbiór reportaży jest owocem lat, które autor spędził poznając zakazane rejony Ameryki Łacińskiej - miejsca gdzie odbywa się kokainowy biznes.


Od gór Boliwii, przez favele Rio i kolumbijskie ziemie bezprawia po pustynie północnego Meksyku.
Dżungle i slumsy, komunistyczna guerilla i paramilitarne szwadrony śmierci, biznesmeni w luksusowych willach i pierwszoligowi płatni zabójcy. Ciężkie worki gotówki zmieniające właścicieli i strzelaniny w centrach miast. Obcięte głowy leżące na pustyni i dożywocie w celach więzień supermax. Witamy w świecie wielkiej desperacji, wielkich pieniędzy i wielkiego strachu. To typowe obrazki na wojnie, o której tak mało się słyszy.

Biały Szlak do nabycia na tej stronie i w dobrych księgarniach w całej Polsce.

Sprzedaż w Wielkiej Brytanii prowadzi księgarnia Font - https://ksiegarniafont.co.uk/pl/

 

OPINIE O KSIĄŻCE NA PORTALU Lubimyczytac.pl

 

ISBN: 978-83-941355-0-8

Wymiary: 148 na 210 mm, 440 stron, 4 mapy. Okładka twarda.

Cena: normalna 45 zł, przez stronę 38 zł (przesyłka gratis!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT: lukasz@czeszumski.com

CZESZUMSKI.COM - CL Media Łukasz Czeszumski. Wszelkie prawa zastrzeżone.