UCIEKINIER

KREW WOJOWNIKÓW TOM I

 

Powieść Czeszumskiego nie tylko daje świetną rozrywkę. Miejscami zmusza czytelnika do zatrzymania i refleksji oraz zadania sobie pytania o to, którą drogą sami podążamy w swoim życiu?

- portal Histmag.org

 

Jest to świetnie i z polotem napisana powieść przygodowa, łącząca realia historyczne z fikcją i legendą

- Bookhunter.pl

 

Tę książkę czyta się niczym średniowieczną legendę, która chwilami przenosi odbiorcę do magicznego, mrocznego i niepokojącego świata, jednocześnie zachowując realizm, jak i jednolitość wykreowanej historii.

- portal nieterazwlasnieczytam.blogspot.com

 

To gotowy scenariusz serialu przygodowego i - szczerze mówiąc - bardzo się zdziwię, gdy żaden reżyser się nim nie zainteresuje. Moim zdaniem byłby to niezaprzeczalny hit.

- Paradoks.net.pl

 

Początek XVI wieku. Mroczne czasy odchodzącego średniowiecza. Europa szarpana przez wojny religijne, zarazy, okrutnych władców i buntownicze bandy.

Młody polski rycerz wpada w konflikt z magnatami. Zostaje skazany na śmierć, lecz tuż przed wykonaniem wyroku ucieka. Staje się bezdomnym wygnańcem. Cały jego majątek to koń, miecz i wojenne doświadczenie. Wędruje od kraju do kraju, nigdzie nie mogąc zagrzać miejsca.

Walczy, kocha, zdobywa i traci. Będą go nazywać błędnym rycerzem, kondotierem, a wreszcie konkwistadorem. Straceńcza droga doprowadzi go do Hiszpanii, gdzie będzie odkupywał swe grzechy walką z Maurami, a potem do Nowego Świata.

Jego historia to pasmo wielkich przygód, ale przede wszystkim - żywy i kolorowy obraz fascynującej epoki w dziejach świata.


 

OPINIE O KSIĄŻCE NA PORTALU Lubimyczytac.pl

 

422 strony, format 153 x 212 mm

 

 

ZAMÓWIENIE KSIĄŻKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŁUKASZ CZESZUMSKI REPORTERSKIE PORTFOLIO. Wszystkie prawa zastrzeżone - CL Media